Google web sitemi nasıl indexler? Nasıl hızlandırabilirim? Bu yazımızda Google indexleme kriterleri ve Google index hızını artma yollarını ele aldık. 2 Dakikada index alıyoruz. Videoyu ve makalenin detaylarını şimdi inceleyin.

Google Index ve Index Hızını Artırma Yolları

Google, web sitelerini çeşitli algoritmalarla tarar, içerikleri okur, sınıflandırmaya tabi tutar ve yine algoritma kullanarak önem sırasına göre arama sonuçlarında listeler. Her web sitesi yöneticisi / webmaster, arama sonuçlarında hızlıca listenin üst kısımlarında yer almak ister. Ancak ilk aşama d...

Devam Et
Kuruluşların resmi web sitelerine “kurumsal site” adını veriyoruz. Kurumsal web tasarımı ise ilgili kuruluşun hizmet şekline uygun tasarım yapmak anlamına gelir.

Kurumsal Web Tasarım

Kurum ve kuruluşların resmi web sitelerine “kurumsal site” adını veriyoruz. Kurumsal web tasarımı ise ilgili kuruluşun hizmet şekline uygun tasarım yapmak anlamına gelir. Her kuruluşun kendine özel yanları vardır. Bu makalede kurumsal web tasarım nedir? Nasıl yapılır konularını ele aldık.

Devam Et
Bu yazımızda CSS nedir sorusuna cevap verdik. Pratik ve temel seviyede örneklerle nasıl kullanılır sorusuna açıklık getiriyoruz. Ücretsiz, online CSS derslerimizi kaçırmayın.

CSS Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda CSS nedir sorusuna cevap verdik. Pratik ve temel seviyede örneklerle CSS'in nasıl kullanılacağını öğrenin. CSS, örğenmesi kolay bir işaretleme dilidir. Fakat bu, basit bir iş olduğu anlamına gelmez. Zor olan kısmı; bir web sitesini etkili ve doğru şekilde biçimlendirmektir. Bu etkinlik...

Devam Et
Bu makalemizde SEO nedir sorusuna açıklık getirdik. 10 maddeden oluşan aşamalarla SEO nasıl yapılır sorusuna doğru ve güncel cevaplar bulacaksınız. Arama motoru optimizasyonu için blog kategorimizi inceleyin.

SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde SEO nedir sorusuna açıklık getirdik. 10 maddeden oluşan aşamalarla SEO nasıl yapılır sorusuna kolaylıkla doğru ve güncel cevaplar bulabilirsiniz. SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmış halidir. Türkçe; “arama motoru optimizasyonu” olarak adlandırılır. Bir web sitesi...

Devam Et
Bu yazımızda DNS Prefetch nedir sorusunu cevapladık. Dns Prefetch, web sitesine dışarıdan çağrılan kaynakların önceden çözümlenmesini sağlayan etikettir. Nasıl kullanılır sorusuna bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

DNS Prefetch Nedir?

Web sitesi performansını artırmak için DNS Prefetch, Page Insights tarafından önerilen bir işlem. Bu yazımızda DNS Prefetch'i neden ve nasıl kullandığımızı göreceksiniz. Web sayfası tarayıcı tarafından yukarıdan aşağıya doğru okunur. Eğer bir dış link ile karşılaşırsa önce ilgili kaynağın DNS bilgis...

Devam Et
Bu makalemizde bootstrap layout yapısının nasıl çalıştığını ve nasıl kullanabileceğinizi göreceksiniz. Bootstrap ızgara yapısıyla sayfanızı kolayca yapılandıracaksınız.

Bootstrap Layout - Izgara Sistemi

Bootstrap derslerinin ilkinde, bootstrap'in nasıl işlediğini ve sunduğu avantajların neler olduğuna değinmiştik. Bu makalede bootstrap layout sistemini, yani sayfa düzenini daha detaylı olarak göreceksiniz. Eğer sorunuz olursa bize iletmekten çekinmeyiniz.

Devam Et
Epsilos bootstrap eğitimlerinin ilk konusu Bootstrap nedir? Bu yazımızda bootstrap ne işe yarar sorusuna cevap getitiriyoruz.

Bootstrap nedir? Ne işe Yarar?

Bootstrap, web sitelerinin ihtiyacı olan bileşenleri tek çatı altında sunan bir kütüphanedir. Dünyanın en çok kullanılan ön yüz (front end) aracı olma ünvanını taşıyor. Yapısı itibariyle mobil uyumlu web sitesi tasarımı yapmayı kolaylaştırır, bileşenleri ve javascript kütüphaneleriyle zengin içerikl...

Devam Et
“Web sitesi kurmak istiyorum” ama ne yapacağım konusunda yeterli bilgim yok diyenler, bu makale tam size göre.  Epsilos ile internet sitesi kurmak çok kolay. Makalemizi okuyun ve en doğru şekilde bir site kurun.

Web Sitesi Kurmak

“Web sitesi kurmak istiyorum” ama ne yapacağım konusunda yeterli bilgim yok diyenler için bu makale büyük önem taşıyor. Belirtilen bu temel ilkeler üzerinde adım adım ve sabırla çalışmalısınız. Unutmayınız ki bu “günlük veya haftalık” bir iş değildir. Uzun süre ilgi isteyen, tecrübe gerektiren işlem...

Devam Et
Belirlediğiniz bir butona tıklandığında, popup / modal penceresinde video gösteren modüldür. Hem butonu hem de tıklandığında açılan içeriği belirleyebilirsiniz.

Video Popup Modülü

Belirlediğiniz bir butona tıklandığında, popup / modal penceresinde video gösteren modüldür. Hem butonu hem de tıklandığında açılan içeriği belirleyebilirsiniz. Youtube, vimeo gibi portallardan video linkini almanız yeterlidir. Ayrıca bir video kaynağını da benzer şekilde ekleyebilirs.iniz. Daha hız...

Devam Et
Kullanıcılarınızın, partnerlerinizin hakkınızda ne düşündüğünü ziyaretçilerinize slayt şeklinde yansıtan modüldür. Verdiğiniz hizmetlerin size referans olan insanlar tarafından değerlendirilmesi ve diğer kullanıcıların bu yorumları görmesi etkili bir içerik biçimidir.

Müşteri Yorumları Modülü

Kullanıcılarınızın, partnerlerinizin hakkınızda ne düşündüğünü ziyaretçilerinize slayt şeklinde yansıtan modüldür. Verdiğiniz hizmetlerin size referans olan insanlar tarafından değerlendirilmesi ve diğer kullanıcıların bu yorumları görmesi etkili bir içerik biçimidir. Mevcut modül biçimleri dışında...

Devam Et
1 / 4 Toplam Kayıt: 31