Anasayfanızdan istediğiniz blog içeriklerinize slayt şeklinde yönlendirme sağlayan modüldür. Önemli hizmet veya içeriklerinizi anasayfadaki özet blog alanlarında belirtebilir, kullanıcıları blog yazılarınızı okumaya teşvik edebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin web sitesinde daha fazla ve nitelikli zaman geçirmesine olanak tanır. Bu modülde otomatik olarak blog yazısı veya kategorisi çağırmıyoruz. Bunun temel sebebi efektif, hızlı kullanım sağlama arzumuzdur. Blog yazılarınızın görselleri ve kısa açıklamaları anasayfanızda yayınlamak için uygun olmayabilir. Ön yüzde daha özelleştirilmiş bir görünüm gerektiğinde otomatik veri çağırma bir dezavantaja dönüşebilir. Ayrıca hangi blog yazısı ve blog kategorilerinin görüntüleneceğini seçmek, düzenlemede zaman kaybettirir. Bunun yerine istediğiniz ölçekte resim, başlık ve açıklama ile hızlı bir ekleme, görüntüleme imkanı sağlıyoruz. 

 

Görsel Yükle

 

Jpg, Png, Gif formatındaki resimlerinizi web sitenize ekleyebilirsiniz. Web sitenizin hızlı açılması için resim boyutlarını Photoshop gibi resim işleme programlarıyla yapılandırmanızı öneririz. 

 

Resim Kaynağı

 

Resminizi belirli bir URL kaynağından ekleyebilirsiniz. Eğer eklediğiniz resmin kaynağı, web siteniz dışında başka bir kaynaktan geliyorsa, o kaynakta oluşacak bir problem sonrasında resimleriniz görüntülenmez. Bu alanı kullandığınızda resimlerinizi kaybetme riskini göze almış olursunuz.

 

Hedef Link

 

Eklediğiniz görsele tıklandığında kullancının nereye yönleneceğini buraya yazabilirsiniz. Resimlerinizin bir linke sahip olmasını tavsiye ederiz.Eğer bir iç sayfaya yönlendirme yapacaksanız alan adınızı yazmadan butonu bir iç sayfaya bağlayabilirsiniz. http:// ön ekiyle başlayan linkler genel olarak “dış link (external link)” için kullanılır. Hedef sayfa http://alanadiniz.com/kurumsal-bilgiler ise linkinizi sadece alan adından sonraki kısmı yazarak tanımlayabilirsiniz. “/kurumsal-bilgiler” Tüm linki açık bir şekilde yazabilirsiniz fakat en doğru yaklaşım metodu bu şekildedir.Slayt Başlığı (Blog Başlığı)

 

Genellikle H3 etiketi içine eklediğimiz, slaytta yer alan müşteri kimliğini gösterir. 

 

Slayt Açıklama (Blog Açıklaması)

 

Slayt başlığından yer alan kiş / kuruma ait yorumu bu alanda belirtmelisiniz. Her yorum slaytının benzer / eşit uzunlukta özetlenmesi görünüm açısından fayda olacaktır.  

 

Slayt Sil

 

Bu buton, içinde bulunduğu slide’a dair her bilgiyi kaldırır. Tekrar geri alınamaz. Eğer kaydet butonuna tıklamadan sayfanızı yenilerseniz görseller silinmez. Bir hata yapma durumuna karşı kaydet butonunu kullanmamanız yeterlidir. 

 

Slayt Ekle

 

Çok sayıda slayt sürgüsü oluşturmak istediğinizde bu butonu kullanabilirsiniz. Sınırsız sayıda slayt içeriği oluşturmanıza olanak tanıyoruz.

 

Sıra Numarası

 

Son eklenen slayt, en sonda görünür. Eğer sıralamaları değiştirmek isterseniz hızlıca bu küçük metin alanından sıra numaraları belirleyebilirsiniz. Son derece hızlı ve pratik kullanıma sahiptir. 

 

Hazır Biçimler

 

Bir slayt alanını birden çok biçimde hazır stillere bağlayabiliyoruz. Benzer şekilde siz de mevcut veya kullanılmayan biçimleri kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirebilirsiniz. Aynı modül ile sınırsız sayıda farklı resim biçimleri kullanabilirsiniz. Örneğin bir resimde stroke (dış çizgi) kullanırken, başka bir görselde resim için renk değerleri gibi filtreler uygulayabilirsiniz. 

 

Ekstra Sınıf (Class) 

 

Hazır biçimler dışında, isteğiniz doğrultuda farklı bir slayt stili tasarlamak için ilgili alana yeni bir sınıf adı yazabilirsiniz. Belirlediğiniz sınıfı CSS üzerinden şekillendirebilirsiniz. Margin, padding, görünürlük özellikleri gibi diğer pek çok alanı da bu özellik ile kullanabilirsiniz.