Resim, PDF, Video içeriklerden oluşan bir galeri modülüdür. Resimlerinizle hızlı ve kolayca foroğraf galerisi oluşturabilirsiniz. Ziyaretçileriniz kişisel veya kurumsal içeriklerinizi galeriler sayesinde daha yakından tanır. Eğer bir resim galerisi oluşturmak istiyorsanız düzenli bir şekilde resimlerinizi tek klasörde toplamanızı öneririz. Resim boyutlarını yapılandırdıktan ve düzenli isimler verdikten sonra hızlı ve kolay şekilde galeri öğesi olarak ekleyin.

Görsel Yükle

Jpg, Png, Gif formatındaki resimlerinizi web sitenize ekleyebilirsiniz. Web sitenizin hızlı açılması için resim boyutlarını Photoshop gibi resim işleme programlarıyla yapılandırmanızı öneririz. 

Resim Kaynağı

Resminizi belirli bir URL kaynağından ekleyebilirsiniz. Eğer eklediğiniz resmin kaynağı, web siteniz dışında başka bir kaynaktan geliyorsa, o kaynakta oluşacak bir problem sonrasında resimleriniz görüntülenmez. Bu alanı kullandığınızda resimlerinizi kaybetme riskini göze almış olursunuz.

Hedef Link

Eklediğiniz görsele tıklandığında kullancının kaynak resim dışında farklı bir resmi görmesini istiyorsanız buraya ekleyebilirsiniz. Eğer boş bırakırsanız kaynakta eklediğiniz görselin orijinal hali popupta açılır. Ayrıca, bir resme tıklandığında PDF, Video gibi içerikler de gösterebilirsiniz. 

Görsel Açıklama

Resme tıklandığında açılan pencerede, resmin altında bulunan görsel açıklaması buradan yönetilir.

Galeri Öğesi Ekle

Bu butona tıkladığınızda yeni bir galeri öğesi otomatik olarak oluşturulur. 

Öğeyi Sil

Tıklandığında yalnızca içinde bulunan öğeyi kaldırır. Modül içeriğini kaydet butonuna tıkladığınızda işlem geri alınamayacak şekilde silinir. Eğer yanlışlıkla bir öğeyi silerseniz pencereyi kaydetmeden sayfayı yenileyebilirsiniz. Bu sayede yanlışlıkla silinen öğe veritabanından kaldırılmaz.

Sıralama

Her öğenin başlık kısmında sıra numarası göreceksiniz. Bu kısım her yeni öğede otomatik olarak artar. Eğer sıralamayı değiştirmek isterseniz bu alanı kullanabilirsiniz. 

Sütun Sayısı

Tıpkı şablon yönetiminde olduğu gibi, bir öğenin kaç sütunda toplanacağını gösterir. Bir satırda toplam 12 sütun bulunur. 6 Sütun, içinde bulunduğu ekranın yarısını kaplar. Söz gelimi şablon yönetiminde 6 genişliğinde bir hücre oluşturdunuz. Galeri modülünü bu hücrenin içine ekleyerek 12 sütun belirlerseniz, hücrenin tamamını kapsar.

Çerçeve Stilleri (Resim) 

Resme tıklandığında açılan pencerede yine bir resim görünecektir.

Hazır Biçimler

Bir galeri alanına birden çok sayıda hazır stil atayabiliyoruz. Benzer şekilde siz de mevcut veya kullanılmayan biçimleri kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirebilirsiniz. Aynı modül ile sınırsız sayıda farklı tablo biçimleri kullanabilirsiniz. 

Ekstra Sınıf (Class) 

Hazır biçimler dışında, isteğiniz doğrultuda farklı bir slayt stili tasarlamak için ilgili alana yeni bir sınıf adı yazabilirsiniz. Belirlediğiniz sınıfı CSS üzerinden şekillendirebilirsiniz. Margin, padding, görünürlük özellikleri gibi diğer pek çok alanı da bu özellik ile kullanabilirsiniz.