Bir web sitesinin olmazsa olmazı arayüze eklenen görsellerdir. Epsilos resim modülü ile görsellerinizi çok hızlı ve çok kolay şekilde sayfalarınıza ekleyebilirsiniz. Bir resmi birden çok biçimde hazır stillere bağlayabiliyoruz. Benzer şekilde siz de mevcut veya kullanılmayan biçimleri kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirebilirsiniz.

Görsel Yükle

Jpg, Png, Gif formatındaki resimlerinizi web sitenize ekleyebilirsiniz. Web sitenizin hızlı açılması için resim boyutlarını Photoshop gibi resim işleme programlarıyla yapılandırmanızı öneririz. 

Resim Kaynağı

Resminizi belirli bir URL kaynağından ekleyebilirsiniz. Eğer eklediğiniz resmin kaynağı, web siteniz dışında başka bir kaynaktan geliyorsa, o kaynakta oluşacak bir problem sonrasında resimleriniz görüntülenmez. Bu alanı kullandığınızda resimlerinizi kaybetme riskini göze almış olursunuz.

Hedef Link

Eklediğiniz görsele tıklandığında kullancının nereye yönleneceğini buraya yazabilirsiniz. Resimlerinizin bir linke sahip olmasını tavsiye ederiz.

Resim Açıklama

Bazı arayüzlerde resmin altında görseli açıklayan metinlere ihtiyaç duyulabiliyor. Örneğin sağlık sektöründe insan anatomisini anlatan bir görselin altında kullanılabilir. 

Alt Etiketi

Alternatif metin olarak adlandırılır. Arama motorları resminizi kaydederken bu metinleri kontrol eder. Görseller kullanıcı tarafından görüntülenemediğinde alt etiketi ile alternatif bir anlatım sağlanır. Eklediğiniz görselin kısa açıklamasında anahtar kelime bulundurabilirsiniz.

Title 

Alt etiketine benzer işlev görür. Resimlerin üzerine geldiğinizde kullanıcıya o görselle ilgili başlık gösterir. Resmin açıklayan, anahtar kelime niteliğine başlıklarlar yazabilirsiniz.

Hazır Biçimler

Bir resmi birden çok biçimde hazır stillere bağlayabiliyoruz. Benzer şekilde siz de mevcut veya kullanılmayan biçimleri kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirebilirsiniz. Aynı modül ile sınırsız sayıda farklı resim biçimleri kullanabilirsiniz. Örneğin bir resimde stroke (dış çizgi) kullanırken, başka bir görselde resim için renk değerleri gibi filtreler uygulayabilirsiniz. 

Ekstra Sınıf (Class) 

Mevcut tüm resim hazır biçimleri dışında, isteğiniz doğrultuda farklı bir resim biçimi tasarlamak için ilgili alana yeni bir sınıf adı yazabilirsiniz. Belirlediğiniz sınıfı CSS üzerinden şekillendirebilirsiniz. Margin, padding, görünürlük özellikleri gibi diğer pek çok alanı da bu özellik ile kullanabilirsiniz.

Animasyon

Sayfanıza eklediğiniz modüller, kullanıcı tarafından görüntülenirken burada seçtiğiniz animasyonlarla gösterilir. Tarayıcının scroll, yani yukarı aşağı hareket etme durumuna göre tetiklenir. Eğer kullanıcı ilgili modülü henüz görüntülememiş ise animasyon çalışmaz. Kod alt yapısında belirttiğimiz eşiğe geldiğinde animasyon ile görünür.

En çok tercih edilen animasyonlar; fadeIn, fadeInDown,fadeInLeft, fadeInRight, fadeInUp, bounceIn, bounceInDown, bounceInLeft, bounceInRight, bounceInUp animasyonlarıdır. Bu animasyon isimlerini Ekstra Sınıf hanelerine yazarak da çalıştırabilirsiniz.