Web sitelerinin anasayfalarında ilk yer verilen ve hizmetlerinizi kullanıcılara anlatabileceğin en belirgin içerik modülüdür. Ayrıca sayfalarınızın farklı yerlerinde farklı amaçlarla da kullanımı mümkündür. Örneğin partner firmalar için logo slaytları hazırlayabilirsiniz, referanslarınızı görsellerle birlikte ergonomik alanlarda sergileyebilirsiniz. 

Görsel Yükle

Jpg, Png, Gif formatındaki resimlerinizi web sitenize ekleyebilirsiniz. Web sitenizin hızlı açılması için resim boyutlarını Photoshop gibi resim işleme programlarıyla yapılandırmanızı öneririz. 

Resim Kaynağı

Resminizi belirli bir URL kaynağından ekleyebilirsiniz. Eğer eklediğiniz resmin kaynağı, web siteniz dışında başka bir kaynaktan geliyorsa, o kaynakta oluşacak bir problem sonrasında resimleriniz görüntülenmez. Bu alanı kullandığınızda resimlerinizi kaybetme riskini göze almış olursunuz.

Hedef Link

Eklediğiniz görsele tıklandığında kullancının nereye yönleneceğini buraya yazabilirsiniz. Resimlerinizin bir linke sahip olmasını tavsiye ederiz.

Slayt Başlığı

Genellikle H1 etiketi içine eklediğimiz, slayt konusunu anlatan başlıktır. Slayt içeriğine dair en vurucu cümleyi bu alana eklemelisiniz. Kullandığınız temanın kelime uzunluklarına ve vurgularına uyumlu şekilde yazmaya özen göstermelisiniz. 

Slayt Açıklama

Slay görselinizde, slayt başlığından sonra içeriğinizi özetlemenizi sağlayan metin alanıdır. Temanızda demo içerik olarak eklenen yazı ile benzer uzunlukta yazmanızı öneririz. 3 satır açıklama belirtilmiş ise, siz de 3 satır kadar girmelisiniz. Bu noktada önemli olan vurgudur. Temalarda bütünlüğü, vurguyu sağlamak adına resmin boyutuna göre metin oranları gözetilir. Bazı temalarda ise slayt içeriğinde geniş boşluklar arasında kısa metinler görebilirsiniz. Bunun sebebi temada “negatif alan” denilen boşlukların, içeriğinize odaklanmayı sağlamasıdır. Tüm bu sebeplerle temada bulunan demo içeriklerin birebir ölçütlerine yakın içerik eklemeniz, web sitenizin algısını korumanızı sağlar. 

Slayt Sil

Bu buton, içinde bulunduğu slide’a dair her bilgiyi kaldırır. Tekrar geri alınamaz. Eğer kaydet butonuna tıklamadan sayfanızı yenilerseniz görseller silinmez. Bir hata yapma durumuna karşı kaydet butonunu kullanmamanız yeterlidir. 

Slayt Ekle

Çok sayıda slayt sürgüsü oluşturmak istediğinizde bu butonu kullanabilirsiniz. Sınırsız sayıda slayt içeriği oluşturmanıza olanak tanıyoruz. Ancak sayfanızın hızlı açılması ve anlaşılır olması adına büyük slayt alanlarda ortalama 3 veya 4 slayta yer vermenizi öneririz. 

Sıra Numarası

Son eklenen slayt, en sonda görünür. Eğer sıralamaları değiştirmek isterseniz hızlıca bu küçük metin alanından sıra numaraları belirleyebilirsiniz. Son derece hızlı ve pratik kullanıma sahip. 

Hazır Biçimler

Bir slayt alanını birden çok biçimde hazır stillere bağlayabiliyoruz. Benzer şekilde siz de mevcut veya kullanılmayan biçimleri kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirebilirsiniz. Aynı modül ile sınırsız sayıda farklı resim biçimleri kullanabilirsiniz. Örneğin bir resimde stroke (dış çizgi) kullanırken, başka bir görselde resim için renk değerleri gibi filtreler uygulayabilirsiniz. 

Ekstra Sınıf (Class) 

Hazır biçimler dışında, isteğiniz doğrultuda farklı bir slayt stili tasarlamak için ilgili alana yeni bir sınıf adı yazabilirsiniz. Belirlediğiniz sınıfı CSS üzerinden şekillendirebilirsiniz. Margin, padding, görünürlük özellikleri gibi diğer pek çok alanı da bu özellik ile kullanabilirsiniz.