Akordiyon modülüne benzer şekilde çalışır. Dikey ve yatay olarak iki farklı düzenle kullanılabilir. Sınırsız sayıda farklı stille biçimlendirebilirsiniz. Yaygın kullanım düzeni, tabların yatay eksende yer almasıyla oluşur. Her tab, kendisine ait bir açıklamayı içerir.

 

Tab Başlığı

Başlık, muhtemel bir soruyu veya ekleyeceğiniz içeriği mümkün olduğunca kısa şekilde özetlemelidir. Örneğin;

“Garanti Süreci”

Tab İçeriği

Başlıkta yer alan konuyu detaylı şekilde açıklayabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken önemli bir konu var. Kullanıcı tab başlıklarını gezerken sayfanın ve içeriğin orantısız şekilde değişmemesi adına, tüm tab içeriklerinin benzer ya da aynı uzunlukta olmasını sağlamalısınız. Bu, daha şık bir kullanım elde etmenizi sağlar. 

Hazır Biçimler

Bir tab modülünü birden çok biçimde hazır stillere bağlayabiliyoruz. Benzer şekilde siz de mevcut veya kullanılmayan biçimleri kendi istekleriniz doğrultusunda özelleştirebilirsiniz. Aynı modül ile sınırsız sayıda farklı tab biçimleri kullanabilirsiniz. Örneğin bir tab modülünde stroke (dış çizgi) kullanırken, başka bir tab modülünde  renk değerleri gibi stiller ekleyebilirsiniz.

Ekstra Sınıf (Class) 

Mevcut modül biçimleri dışında, isteğiniz doğrultuda farklı tab modülü için bu alanı kullanabilirsiniz. Belirlediğiniz sınıfı CSS üzerinden şekillendirebilirsiniz. Margin, padding, görünürlük özellikleri gibi diğer pek çok alanı da bu özellik ile kullanabilirsiniz.