Herhangi bir sayfada kullanıcılarınız için belirgin bir uyarı mesajı belirtmek istiyorsanız bu modülü kullanabilirsiniz. Genel olarak 9 farklı uyarı biçimi bulunur. Uyarı mesajının türüne göre bu ifadelerden birini seçebilirsiniz.

Metni Düzenle

Uyarı metnini bu alandan düzenleyebilirsiniz. Kullanıcıların hata yapmalarını engellemek amacıyla ilgili alanda HTML editör kullanmıyoruz. Bunun yerine olması gereken ayarlamaları modül içinde sunuyoruz. Böylelikle kullanıcılar kopyala / yapıştır ile içerik eklediklerinde fark etmeden kaynaktaki stili taşımasını da engelliyoruz. 

Font Boyutu

Seçtiğiniz etiket her ne olursa olsun, font boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Eğer kullandığınız temada belirli bir ölçüyü zorunlu kılmamışsak bu alandan değiştirebilirsiniz. Bazı arayüz tasarımlarında font boyutunun tek uygun biçimi olabilir. Bu nedenle yapacağınız boyut düzenlemelerinde temanın genel algısına uymaya özen göstermelisiniz. H1 etiketinin boyutunun diğerlerinden daha az olmamasını tavsiye ederiz. Bir kural değil ancak estetik ve mantık olarak daha uygun olur. 

Yazı Tipi

Kullandığınız temada ekli olan fontlardan birini seçebilirsiniz. Daha farklı fontlar eklemek mümkün ancak, temaya uygun fontları seçmek daha doğru bir işlem olacaktır. Bazı etiketlerde veya hazır biçimlerde yalnızca bir fontun kullanılmasını zorunlu kılmış olabiliriz. Sebebi tasarımda önemli bir seçenek olmasından kaynaklanır. Hazır biçim tercihi veya CSS kodlarını değiştirerek bu değişiklikleri iptal edebilirsiniz. 

Font Kalınlığı

Her font farklı kalınlık biçimleri kullanır. 300, 400, 500, 600, 700, 900 gibi değerler alabilir. Ancak her font her değeri tanımaz. Eğer yaptığınız değişiklik görünmüyorsa, örneğin 700 seçmenize rağmen değişiklik olmamışsa, ilgili font 700 kalınlığı desteklemiyor demektir. Özel başlıkları incelik ve kalıklık açısından fontun imkan verdiği ölçüde değiştrebilirsiniz. 

Yazı Rengi

RGB formatında renk kodunu girebilirsiniz. Eğer bir tasarımcı değilseniz, renk uyumları konusunda bir hata yapmamak adına temanın orijinal rengini kullanmanızı ve bu alanı değiştirmemenizi öneririz. 

Satır yüksekliği

Metin satırları arasındaki boşluk değerlerini belirtir.

Hizalama

Metni sağ, sol ve orta olacak şekilde hizalamanıza olanak tanır. 

Hazır Biçimler

Genel olarak 9 farklı uyarı biçimi bulunur. Uyarı mesajının türüne göre bu ifadelerden birini seçebilirsiniz.

Ekstra Sınıf (Class) 

Hazır biçimler dışında, isteğiniz doğrultuda farklı bir portföy stili tasarlamak için ilgili alana yeni sınıf adı yazabilirsiniz. Belirlediğiniz sınıfı CSS üzerinden şekillendirebilirsiniz. Margin, padding, görünürlük özellikleri gibi diğer pek çok alanı da bu özellik ile kullanabilirsiniz.

Animasyonlar

Sayfanıza eklediğiniz modüller, kullanıcı tarafından görüntülenirken burada seçtiğiniz animasyonlarla gösterilir. Tarayıcının scroll, yani yukarı aşağı hareket etme durumuna göre tetiklenir. Eğer kullanıcı ilgili modülü henüz görüntülememiş ise animasyon çalışmaz. Kod alt yapısında belirttiğimiz eşiğe geldiğinde animasyon ile görünür.

En çok tercih edilen animasyonlar; fadeIn, fadeInDown,fadeInLeft, fadeInRight, fadeInUp, bounceIn, bounceInDown, bounceInLeft, bounceInRight, bounceInUp animasyonlarıdır. Bu animasyon isimlerini Ekstra Sınıf hanelerine yazarak da çalıştırabilirsiniz.

Boşluklar (Margin)

HTML dilinde margin, katmanları birbirinden ayırmak için kullanılır. Dikey ve yatay boşluklar kullanabilirsiniz. Ekstra sınıf içinde belirli CSS sınıflarıyla yapabileceğiniz gibi px türünden değerlerle de bu alandan da yapabilirsiniz. 

Dolgular (Padding)

Margin, dış katmandan uzaklaştırırken Padding değeri ise iç dolgu anlamına gelir. Söz gelimi 300px genişliğinde bir alana soldan ve sağdan 30px padding değeri girerseniz, içeriğiniz genişlikte 60px daralır ve 240px içinde görüntülenir. Özellikle tipografi açısından boşlukları ayarlamak önemli bir özelliktir.