Gelişmiş Arayüz Eklentileri

Her ziyaret ettiğiniz web sitesinde, sayfayı oluşturan belirli elementler vardır. Tıpkı boş bir odayı dolduran eşyalar gibi. Farklı amaçlarda ve farklı boyutlarda bir bütünü oluştururlar. Biz bunlara eklenti, modül, bileşenler gibi isimler veriyoruz. Bunlar başlıca; resim, slayt, başlık, metin, tab içerikler, akordiyon içerikler, iletişim formları, ikon alanları, fiyat tablolarıdır. Bu içerikleri kombinasyon halinde ve farklı düzenlerle bir araya getirdiğimizde arayüz oluşur. Bir web sitesi; en küçük parçayı özelleştirme imkanı sunduğu kadar kalitelidir.

Web sitesi, bir kitap, dergi ya da broşür gibi hiyerarşiye sahiptir. Ana başlıklar, alt başlıklar ve metinlerle zenginleştirilir. Bu koşul ziyaretçi tarafından hizmetinizin ya da içeriğinizin en doğru şekilde anlaşılmasına olanak tanır.

detaylar

Genel olarak başlıklar ve resimler altında yer alan metinlerdir. HTML Etiket karşılığı "p"olan paragraf modülünü ihtiyaca göre her alanda kullanabilirsiniz. Kullanıcı deneyimi için hemen her materyalle birlikte metin alanlarını kullanmanızı öneririz.

detaylar

Özellikle iç sayfa yönlendirmeleri için kullanılan buton modülü ile şık ve kolay butonlar oluşturabilirsiniz. Her buton aynı amacı taşımaz, dikkat çekmek, belirli bir konuyu renklerle ifade etmek gerekebilir. Özel biçimler de atayabilirsiniz.

detaylar

Bir web sitesinin olmazsa olmazı arayüze eklenen görsellerdir. Epsilos resim modülü ile görsellerinizi çok hızlı ve çok kolay şekilde sayfalarınıza ekleyebilirsiniz. Bir resmi birden çok biçimde hazır stillere bağlayabiliyoruz.

detaylar

Web sitelerinin anasayfalarında ilk yer verilen ve hizmetlerinizi kullanıcılara anlatabileceğin en belirgin içerik modülüdür. Ayrıca sayfalarınızın farklı yerlerinde farklı amaçlarla da kullanımı mümkündür.

detaylar

Başlık, metin alanı ve ikondan oluşan, zenginleştirilmiş paragraf görünümü sağlar. Hizmetler veya özellikler sıralanırken sıklıkla bu yapıyı görebilirsiniz. Sadece içeriğinizi yansıtmakla kalmaz, estetik duruş kazandırır.

detaylar

İçeriklerinizi ve kullanıcıların hizmetleriniz için merak edeceği soruları maddeler halinde daha küçük alanlarda yayınlamanıza olanak tanır. İyi bir kullanıcı deneyiminin yanısıra web sitenizde daha az alanda daha nitelikli içerikler oluşturmanızı sağlar.

detaylar

Akordiyon modülüne benzer şekilde çalışır. Dikey ve yatay olarak iki farklı düzenle kullanılabilir. Sınırsız sayıda farklı stille biçimlendirebilirsiniz. Yaygın kullanım düzeni, tabların yatay eksende yer almasıyla oluşur. Her tab, kendisine ait bir açıklamayı içerir.

detaylar

Bir menü şeklinde sayfa bağlantılarınızı listelemenizi sağlar. Menüden farkı; görünür bir başlık açıklamasıdır. Daha çok iç sayfalarda dolaşım sağlamak adına kullanılır. Dikey veya yatay kullanılabilir. Slayt şeklinde gösterim de mümkündür.

detaylar

Anasayfanızdan istediğiniz blog içeriklerinize slayt şeklinde yönlendirme sağlayan modüldür. Önemli hizmet veya içeriklerinizi anasayfadaki özet blog alanlarında belirtebilir, kullanıcıları blog yazılarınızı okumaya teşvik edebilirsiniz.

detaylar

Web sitelerinin anasayfalarında yer verilen ve markalarınızı, bayiliklerinizi, partnerlerinizi kullanıcılara anlatabileceğin slayt modülüdür. Ayrıca sayfalarınızın farklı yerlerinde farklı amaçlarla da kullanımı mümkündür.

detaylar

Resim, PDF, Video içeriklerden oluşan bir galeri modülüdür. Resimlerinizle hızlı ve kolayca foroğraf galerisi oluşturabilirsiniz. Ziyaretçileriniz kişisel veya kurumsal içeriklerinizi galeriler sayesinde daha yakından tanır.

detaylar

Resim, başlık, içerik ve butondan oluşan, çok amaçlı içerik modülüdür. Önemli hizmetlerinizi veya konuları, anlaşılır özet verilerle daha detaylı sayfalara yönlendirmeye yarar.

detaylar

Kart modülüne göre daha özelleştirilmiş içerik sunar. Özellikle ajanslar, yazılım firmaları tarafından sıklıkla kullanılır. Kişisel veya kurumsal ürünlerinizi, hizmetlerinizi portföy kartları ile tanıtabilirsiniz.

detaylar

Kullanıcılarınızın, partnerlerinizin hakkınızda ne düşündüğünü slayt şeklinde yansıtan modüldür. Verdiğiniz hizmetlerin size referans olan insanlar tarafından değerlendirilmesi etkili bir içerik biçimidir.

detaylar

Gruplanmış ürün veya hizmetlerinizi maddeler halinde listelemenizi ve fiyat belirtmenizi sağlar. Hosting paketleri, restoranlara ait menü fiyatları gibi hizmetleri her satırda listeler.

detaylar

Belirlediğiniz bir butona tıklandığında, popup penceresinde video gösteren modüldür. Hem butonu hem de tıklandığında açılan içeriği belirleyebilirsiniz. Youtube, vimeo gibi portallardan link almanız yeterlidir.

detaylar

Web sayfanızda harita, video, tablo veya uzun metinler kullanmak için HTML editörü kullanabilirsiniz. Modül içinde yer alan “kaynak” kısmından HTML kodları ekleyebilirsiniz.

detaylar

Belirlediğiniz bir butona tıklandığında, detaylı açıklama ya da görselleri bir popup / modal penceresinde gösteren modüldür. Hem butonu hem de tıklandığında açılan modülün içeriklerini, tasarım şablonları kendiniz belirleyebilirsiniz.

detaylar

Kullanıcılara verdiğiniz hizmet ya da ölçüye sahip kişisel / kurumsal bilgilerinizi estetik ve dikkat çekici biçimde yansıtmanıza olanak sağlar. Müşteri sayınız, ürün sayınız, çalışma yılınız, ekip sayınız gibi pek çok değeri ayrı ayrı ekleyebilirsiniz.

detaylar

Kullanıcı ile etkileşime girebileceğiniz önemli arayüz elemanlarından biri de formlardır. Epsilos, ihtiyaç duyduğunuz formu oluşturma imkanı sağlıyor. Form elemanlarınızı satır ve sütunlara bölebilir. Kolayca farklı içeriğe sahip formlar oluşturabilirsiniz.

detaylar